Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj papagaj je u pubertetu

2 posters

Ići dole

Moj papagaj je u pubertetu Empty Moj papagaj je u pubertetu

Počalji  NatasaP Pet 12 Dec 2014, 09:11

Molim vas za pomoc.
Imamo Malog aleksandra, zenku staru 9 meseci. Pisala sam ranije, bilo je malo problema sa decom dok se sve nije lepo sleglo. Svi smo shvatili gde smo u jatu i napokon se opustili. Cerka se izborila da objasni da je voli i da ce se brinuti za nju, sin da ce ziveti u u precutnom postovanju, i nece dirati jedno drugo, a da sam ja tu za sve sto joj treba.Moj suprug joj je jos nedefinisan, voli ga kao prevozno sredstvo, u mom odsustvu...inace ptica nam je pustena kada god smo u stanu, ili bar neko od nas odraslih. Nakupi se tu od 4h pa navise, vikendom od jutra do noci. sve se nekako lepo namestilo, nije bilo kaznjavanja, samo sitnih kradji, znao se ritam dana.
Medjutim pre dva dana ponasanje se odjednom naglo promenilo. Njen kavez postaje zabranjena zona. Papir u kavezu je iscepkana na sitne komade, kompletno. Ne smemo mu prici, jer istog trenutka krece dranje i uletanje u isti. Nakostresena je i zeli napasti. Cuva ga kao da unutra ima pilice. Na polici gde je kavez sve razbacuje, hoda u nazad, vukuci kljun po polici. Glasnija je drasticno nego sto je bila pre toga, i ne zeli se maci od svog kaveza. Posebno cuva jedan cosak, u kome kopa i razgrce parcice novina. Siri krila, bez otvaranja, i spusta se nisko.
Ja sam neiskusan domacin, ali mi je jasno da se ponasa kao da pravi gnezdo kome se ne sme prici. Samo mi nekako rano za ovakvo ponasanje. Izgleda da danas ne ulaze samo deca u rani pubertet Smile. Poteskoce su sto je hranilica bas iznad tog njenog coska koji je postao centar njenog sveta. Prosto nisam mogla da joj sipam semenke, vec sam joj ih stavila u hranilicu u drugom kraju kaveza. Normalno stavljam ruku u kavez, ali ako se ne primicem njenom odabranom cosku. Kada nije u sobi gde je kavez, sve je potpuno normalno, mada je redje nego obicno.
Pomoc mi treba u dve stvari. Koliko ce trajati ovo njeno ponasanje? Da li treba podrzavati ovaj njen period ili rasturati ono sto napravi? Moram i da ocistim detaljno kavez jednom nedeljno, pa cu staviti novi papir. Kako ce to uticati na nju?
Molim Vas za savete i hvala.
Zelim staru pticu nazad ! Sad
NatasaP
NatasaP

Broj poruka : 13
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2014
Godina : 50
Lokacija : Beograd - Zvezdara

Nazad na vrh Ići dole

Moj papagaj je u pubertetu Empty Re: Moj papagaj je u pubertetu

Počalji  zorica Ned 14 Dec 2014, 19:24

nećeš je dobiti ako joj ne prekineš ponašanje i daš do znanja da si ti gazda ... ona brani svoj prostor
i podivljaće ako to potraje još nekoliko dana ... ovo vam govorim iz iskustva .... postaće nepodnošljiva i stalno će kreštati ...

zorica

Broj poruka : 163
Reputation : 17
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Moj papagaj je u pubertetu Empty Re: Moj papagaj je u pubertetu

Počalji  NatasaP Pon 15 Dec 2014, 09:50

Kao prvo hvala na odgovoru.
Kako da prekinemo ovo ponasanje? Ja sam po prvi put dobila od njenog kljuna i to u naletu, dok sam cistila kavez. Realno nije me toliko zabolelo koliko me je uvredilo, ali to je ptica Smile. Dakle kako da prekinemo ovo njeno ponasanje? Nismo ga ni do sada tolerisali, u smislu bila bi kaznjena svaki put kada bi nekog kljucnula ili bi prekinuli njeno dranje. Na zalost to se za vikend svelo na par uterivanja u kavez na po 15 min do sat, zavisno od prekrsaja. Dobila je vise igracaka u kavezu, za koje imam osecaj da je i na njih ljuta...
NatasaP
NatasaP

Broj poruka : 13
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2014
Godina : 50
Lokacija : Beograd - Zvezdara

Nazad na vrh Ići dole

Moj papagaj je u pubertetu Empty Re: Moj papagaj je u pubertetu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu