Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rucno hranjenje papagaja

+16
jurić daniel
Sasa90
pufnica
imred
majkic1980
zarkotekica
zorica
Luna034
Nidzo
marijana
zako
noname
sunajko
Djuric
Josić
dijana
20 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty rucno hranjenje papagaja

Počalji  dijana Pet 16 Mar 2012, 18:17

Volela bi rucno da odhranim aleksandra. da li neko ima bilo kakvog iskustva u tome da me posavetuje. sta im se daje,cula sam za mleveni keks,zumance i voda u spricu.kad je najbolje uzeti pticu i koliko dugo je hraniti. unapred hvala na predlozimma, savetima i podeljenom iskustvu

dijana

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Gost Pet 16 Mar 2012, 19:10

Postoje formule za rucno hranjenje papagaja,1 kg kosta 20-tak evra,imate od versele,quiko,CE-DE....Tako cete najlakse odhraniti a ptica dobiti sve sto joj je potrebno.Samo se prelije vrelom vodom i temperira da ne opecete pticu i vrlo brzo navikne na spric.Ako za sebe odhranjujete jednu pticu svakako se isplati.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  dijana Pet 16 Mar 2012, 21:00

kada je najbolje uzeti pticu i koliko treba hraniti na spric,odnosno kada pocinje pokusavati sama jesti. hvala na odgovoru i savetu. p.s. pticu zelim za sebe,za kucnog ljubimca

dijana

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Gost Pet 16 Mar 2012, 22:09

Pticu je dobro uzeti sto pre,ali s obzirom da nemate iskustva u tome onda je najbolje uzeti je u trecoj nedelji zivota,ne pre toga.Nabavite plasticni spric od 5ml najbolje a za pocetak moze i od 2ml.Neka rolna ubrusa bude pored vas i odmah nakon hranjenja lepo obrisati "bebu".Gledajte da kupite malo kvalitetniji spric sa gimenim klipcicem unutra kako bi konstantno ubrizgavali hranu a ne u mlazovima.Spric nakon hranjenja dobro operite tako sto cete vise puta usisati i uspricati vrelu vodu,i odloziti ga za sledecu upotrebu.Sto ranije uzmete pticu iz gnezda,vise cete je puta morati hraniti u toku dana,morate to imati na umu.Ako je uzmete u trecoj nedelji,cetiri puta na dan ce u pocetku biti dovoljno.....Nadam se da sam bar malo pomogao.Ako Vas jos nesto zanima slobodno pitajte,ako ja ne znam ima iskusnijih kolega ovde pa ce oni pomoci.Srecno.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  dijana Sub 17 Mar 2012, 21:28

hvala na savetima zaista su od koristi. jedino bi jos pitala u koje vreme se moze ptica ponuditi zrnastom hranom?

dijana

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Josić Sub 17 Mar 2012, 21:52

Posto ja rucno hranim papagaje mogu ti odgovoriti iz licnog iskustva.Ja sam bar klas stavio u cetvrtoj nedelji,znaci kad pocnu malo da setaju,istrazuju.U toj nedelji sam i stavio malu posudu sa vodom.Bolje ti je da uzmes gotovu jajcanu hranu i u nju da stavis ljusteni suncokret.Tako mladi primete nesto novo i interesantno.U jajcanu hranu mozes staviti rendane sargarepe,kuvanog kukuruza...jer se jajcana hrana zalepi za sargarepu ili kukuruz.U pocetku nece tako da jedu ali vazno je da malo uzimaju u kljun,da se igraju sa tim jer posle ce mozda i da probaju i osetice da je ukusno.Posle kad primetis da jedu jajcanu i da je uzimaju u kljun stavim semenje.Opet ces da im privuces paznju necim interesantnim.U pocetku ce da ljuste suncokret,da ga mrve ali sa vremenom kako smanjujes obrok na spric potcece da sami jedu...Ja kad primetim da sami ljuste suncokret,da ljuste zob smanjim hranjenje na 2 puta dnevno,odnosno ujutru i uvece.To je obicno u 6-7 nedelji.
Nadam se da sam ti pomogao,ako te nesto vise interesuju slobodno pitaj...
Josić
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Reputation : 25
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 30
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Djuric Ned 18 Mar 2012, 22:52

Mene zanima da li moze da se pravi hrana za rucno hranjenje ili bas mora gotova ?
Djuric
Djuric

Broj poruka : 506
Reputation : 17
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  dijana Pon 19 Mar 2012, 22:26

da li to vazi za sve vrste papagaja ili samo za aleksandre? hvala i pokusacu cim bude iz prvog legla

dijana

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  sunajko Uto 20 Mar 2012, 00:19

Ne moj te sami praviti hranu za ručno hranjenje,nije da ne može da se othrani papagaj,već kasnije u prvom mitarenju može da ugine(u većini slučajeva),u gotovoj hrani ima sve što je potrebno papagaju da se zdravo i normalno razvije.Tek kad papagaj operja(znači kad mu je telo skroz pokriveno sa perijem uključujući i da mu je izrastao rep)onda možete,mešati petit keks ili plazmu u kupovnu hranu(pola ,pola),da bih vas povoljnije izašla ručna odhrana.
sunajko
sunajko
Moderator
Moderator

Broj poruka : 274
Reputation : 17
Datum upisa : 21.12.2009
Lokacija : Bački Brestovac 0612811366

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Djuric Uto 20 Mar 2012, 22:42

Hvala puno!

Pozdrav cheers
Djuric
Djuric

Broj poruka : 506
Reputation : 17
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Josić Sre 21 Mar 2012, 08:41

Kao sto je Sunajko rekao,najbolje je uzeti gotovu hranu.Ja cak uzmem i kupovnu jajcanu jer ne bi da rizikujem,posto se jaja brzo kvare...
Josić
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Reputation : 25
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 30
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  dijana Sre 21 Mar 2012, 14:55

mozete li mi reci samo koliko otprilike treba gotove hrane da se odhrani jedan aleksandar?

dijana

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  sunajko Sre 21 Mar 2012, 20:21

Jedno pakovanje 2,4 kg gotove hrane za ručnu othranu(25-30 evra)s tim da aleksanderi i kad izlete,još jedno duže vreme neće da odmah počnu da jedu zrnastu hranu
sunajko
sunajko
Moderator
Moderator

Broj poruka : 274
Reputation : 17
Datum upisa : 21.12.2009
Lokacija : Bački Brestovac 0612811366

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  dijana Sre 04 Apr 2012, 17:18

dobar dan svim posetiocima i clanovima foruma. posto planiram, uskoro da uzmem papagaja i rucno ga odhranim nisam pitala da li postoji neka posebna hrana,odnosno treba mi savet koju da trazim'?kako se zove ili koji je proizvodjac? hvala vam na dosadasnjim detaljim objasnjenjima,vrlo ste ljubazni. pozdrav

dijana

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  noname Sre 04 Apr 2012, 19:42

dijana Kejty i Nutri bird su najbolji po meni..Nutri bird proizvodi Wersele-laga (Belgijska) a Kejty je Americka.Koju god da uzmes neces pogresiti.Ako neces (a verovatno neces kad prvi put ides hraniti) hraniti od samog izleganja znaci od prvog dana mozes uzeti nutri bird A 19
noname
noname

Broj poruka : 357
Reputation : 17
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina/0646393227

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  zako Sre 04 Apr 2012, 21:18

Dijana, nije to baš samo tako, uzmeš hranu i hraniš. Ne znam o kojoj papigi se radi, ali ispočetka ju moraš hrani svaka dva-tri sata dan-noć. Veće papige npr. žakoe, treba hraniti do negdje četiri mjeseca starosti.
Nije tako jednostavno i velika je to obaveza i odgovornost.
zako
zako

Broj poruka : 403
Reputation : 32
Datum upisa : 22.06.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek, RH 061/601-2467

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  noname Sre 04 Apr 2012, 23:06

Ako sam ja dobro razumeo o malom alexandru je rec.Zako-i se hrane oko 90 dana
noname
noname

Broj poruka : 357
Reputation : 17
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina/0646393227

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  dijana Čet 05 Apr 2012, 16:40

da u pitanju je aleksandar i zelim ga za ljubimca tako da nije bitno koliko traje vremena i stroljenja imam. zanima me samo iz vaseg iskustva koliko je otprilike te kupovne hrane potrebno i kada da procenim da je spremno probati zrnastu hranu. hvala na ljubaznosti i veoma detaljnim i korisnim savetim. pozdrav

dijana

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  noname Sub 07 Apr 2012, 10:29

E sad ne znam da li da odgovorim ili ne koja je kolicina hrane potrebna posto hranim vise ptica i nisam siguran koliko hrane pojede jedna precizno.U svakom slucaju za jednog malog alexandra bih ti preporucio kupiti 800 grama hrane pa ako zafali sto je velika verovatnoca kupis jos jedno pakovanje.Da kupujes od 3 kg nemas potrebe.A sad malo o prelazku na zrnastu hranu malo,to moze biti najtezi deo posla to treba imati na umu.Posle 50 dana (naravno sve zavisi kad je otpoceto rucno hranjenje) mogu poceti sa zrnastom hranom videces kad ce poceti ljustiti ili najpre pokusavati ljustiti hranu i ja im dajem nakvasenu hranu ispocetka pre toga nego li pokusaju sa zrnastom hranom im ponudim bar klas i jajcanu hranu.Nekad i ne primetim ako ne pratim zbog zauzetosti da uzimaju zrnastu hranu tek kad uzmem hraniti a njima voljka puna hrane Very Happy Ako se slucajno znacajno produzi od navedenog rok hranjenja i ne uzima zrnastu hranu treba prekinuti s hranjenjem i istrajati po svaku cenu da nam mladunce krene uzimati zrnasto.Napomena i posle uspesnog odgoja kad vec sami jedu odredjeno vreme ce traziti spric Laughing navuku se hehehe pozdrav
noname
noname

Broj poruka : 357
Reputation : 17
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina/0646393227

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  noname Sub 07 Apr 2012, 12:31

Ima clanova koji ti mogu dati podrobnije podatke to sigurno znam od mene toliko ipak sam ja pocetnik Very Happy
noname
noname

Broj poruka : 357
Reputation : 17
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina/0646393227

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Djuric Sub 07 Apr 2012, 13:04

Mene zanima kako i cime merite temperaturu hrane za rucnohranjenje,i na koliko stepeni bi trebala da bude,pre nego se da ljubimcu ?

Pozz cheers
Djuric
Djuric

Broj poruka : 506
Reputation : 17
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Josić Sub 07 Apr 2012, 13:13

Pozdrav,kao sto je noname vec rekao najbolje je da uzmes za pocetak 800 grama,pa posle dokupis.Ako nisi do sada rucno hranila,hranu ces da trosis brze isto kao i ja na pocetku.Uvek sam se brinuo hoce li to biti dosta pa ajd jos malo da zamutim.Hranu koju zamutis ne smes ostavljati vec uvek baci.Ne bi ti preporucio da hranis jednog papagaja.Tako sam ja prosao sa rozekolinsom,pa sam ga 3 meseca hranio sve dok nisam uzeo jednog divljeg i posle par dana je naucio jesti.Ja znam primer gde je moja jako dobra prijateljica hranila 5-6 meseci malog aleksandera.Nije hteo da jede sam zrnevlje vec samo bar,jabuku...Ja sam rekao da sa 4-5 nedelja ubacujem jajcanu hranu,bar klas,komade jabuke,kuvanog kukruza i svaki put se pokazalo uspesno.Takodje u gotovu kupovnu hranu kad ptice vec operjaju dodajem mleveno proso,suncokret,svetlo seme,ljustenu zob.U zdravoj hrani nadjem ljusteni suncokret a ostalo semenje uzmem onu kupovnu hranu za tigrice.Sve to sameljem na mlin za kafu,i pomesam je sa hranom.Tako radim sad ce treca godina i uvek se pokazalo uspesno.Takodje je bitno da hrana uvek bude topla,da pile bude u toplom i suvom.Mene su svi u pocetku savetovali da kad se hrani GUSA UVEK MORA BITI PRAZNA.Ako imas zelju za ovim hobijem koji zahteva jako puno vremena i strpljenja,ja ti preporucujem da za pocetak uzmes 2 nimfe,kozice...da se malo ispraksiras Very Happy .Nadam se da sam ti pomogao ali ti isto tako savetujem da odes malo na youtube i pogledas razne snimke kako ljudi rucno hrane,veruj mi bice ti dosta od pomoci.
Josić
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Reputation : 25
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 30
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  noname Sub 07 Apr 2012, 14:00

Da Nemanja te dve stvari su jako bitne praznjenje voljke ptica i bacati ostatak hrane posle hranjenja.
noname
noname

Broj poruka : 357
Reputation : 17
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina/0646393227

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  dijana Sub 07 Apr 2012, 21:05

hvala na opsirnosti i zaista velikoj pomoci. pogledala sam you tube i pomoglo je dosta. pozdrav

dijana

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  dijana Čet 17 Maj 2012, 17:44

pozdrav svima na forumu. imam ponovo jedno pitanje pa ako mi neko moze pomoci bilo bi divno. zanima me kako mogu najbolje da kada je ovako sveze i hladno utoplim malu pticicu? lepo napredujemo ali smo jos uvek maleni pa me brine kako da je ugrejem? zaista bi mi savet dobro dosao. hvala

dijana

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu