Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

CITES-lista

Ići dole

CITES-lista

Počalji  Gost taj Pon 11 Jun 2012, 20:13

Nesto sam cuo ali ne znam da li je pouzdana informacija.Jesu li rozele i pevajuci papagaji skinuti sa ove liste.neko tvrdi da jesu a neko da su jos uvek na listi???Nije mi jasno koji naucnik je pravio ovu listu,ovih ptica ima u iziobilju kod nas,veoma se lako razmnozavaju.ne vidim na koji su nacin oni ugrozene vrste....

Ako se culo na sve cetiri strane Srbije onda ima dima ima i vatre,iz nekih mojih izvora cuo da ce biti samo jedna cites lista(znaci da ce se jos dosta vrsta skinuti).Ceka se nova vlada pa kako bude Pozdrav

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: CITES-lista

Počalji  Josić taj Pon 11 Jun 2012, 23:36

Pozdrav,ta tema je jos u razmatranju da se skinu sa liste penanti,kozice,rozele,pevajuci... Ne gleda se koliko ih ima kod nas ili na drugim kontinentima vec koliko ih ima u prirodnom stanistu odnosno u divljini.
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 25

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto 12 Jun 2012, 14:56

goranpirot ::Nesto sam cuo ali ne znam da li je pouzdana informacija.Jesu li rozele i pevajuci papagaji skinuti sa ove liste.neko tvrdi da jesu a neko da su jos uvek na listi???Nije mi jasno koji naucnik je pravio ovu listu,ovih ptica ima u iziobilju kod nas,veoma se lako razmnozavaju.ne vidim na koji su nacin oni ugrozene vrste....

Ako se culo na sve cetiri strane Srbije onda ima dima ima i vatre,iz nekih mojih izvora cuo da ce biti samo jedna cites lista(znaci da ce se jos dosta vrsta skinuti).Ceka se nova vlada pa kako bude Pozdrav

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Radoslav taj Uto 12 Jun 2012, 15:16

Tako je,nova vlada-novi zakoni ! Very Happy

Radoslav

Broj poruka : 98
Datum upisa : 26.05.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole