Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Uginuće

Ići dole

Uginuće

Počalji  Gost taj Pet 26 Okt 2012, 11:51

Jutros s decom hranim papagaje i bili smo zatečeni i zgranuti kad smo na podu ugledali mrtvog mužjaka.Nije samo što je uginuo već mu je bio pojeden celi kljun,ali samo kljun.Mužjak je bio prelep,izmitario se i kada sam ga uzeo u ruke nije uopšte bio lagan kao što obično bivaju lagane uginule ptice,nije bio mršav,na grudima mu se ne opipava ona grudna kost već su mu grudi mesnate.U volijeri su pored njegove ženke i njihova četri mladunca iz drugog legla koji su već samostalni(odavno).Ajd sad da ne zalazimo zašto je ptica uginula,možda je jednostavno dobila srčani udar,više me brine šta mu je pojelo kljun,mogu li to da urade miševi(pacovi već ne mogu u volijere)?Da li je neko imao sličan slučaj?Druga stvar koja mi pada na pamet je,da ga nije nešto ubilo??Hvala svima unapred na učešću u diskusiji.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Uginuće

Počalji  Gost taj Pet 26 Okt 2012, 12:27

goranpirot ::Jutros s decom hranim papagaje i bili smo zatečeni i zgranuti kad smo na podu ugledali mrtvog mužjaka.Nije samo što je uginuo već mu je bio pojeden celi kljun,ali samo kljun.Mužjak je bio prelep,izmitario se i kada sam ga uzeo u ruke nije uopšte bio lagan kao što obično bivaju lagane uginule ptice,nije bio mršav,na grudima mu se ne opipava ona grudna kost već su mu grudi mesnate.U volijeri su pored njegove ženke i njihova četri mladunca iz drugog legla koji su već samostalni(odavno).Ajd sad da ne zalazimo zašto je ptica uginula,možda je jednostavno dobila srčani udar,više me brine šta mu je pojelo kljun,mogu li to da urade miševi(pacovi već ne mogu u volijere)?Da li je neko imao sličan slučaj?Druga stvar koja mi pada na pamet je,da ga nije nešto ubilo??Hvala svima unapred na učešću u diskusiji.

U svakom slucaju steta,naveo si neke mogucnosti,a moguce da je i zenka uradila pokusavajuci da ga mozda povrati,probudi itd.Okojoj ptici je rec. Sad

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Radoslav taj Pet 26 Okt 2012, 15:08

Desava se svima ,ali nazalost tako je.Bas i mene zanima jel imao neko takav slucaj (da mu je pojeden kljun) Sad ,i stvarno o kojoj je vrsti rec?

Radoslav

Broj poruka : 98
Datum upisa : 26.05.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet 26 Okt 2012, 15:24

Licno sam gledao kako jedan od para pokusava da pokrene uginulu ljubav ,verovatno je uzrok nedostatka kljuna bas to (mozemo se uciti od zivotinja).Inace je rec o rozeli.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet 26 Okt 2012, 22:36

Izvinjavam se što tu bitnu stvar nisam pomenuo,Imre je odgovorio u moje ime,reč je o crvenoj rozeli.Mislim bio sam zatečen jer je ptica bila apsolutno zdrava,vitalna i utegnuta,prosto nisam mogao da poverujem.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Josić taj Pet 26 Okt 2012, 23:20

Mozda ih je nesto i uplasilo,kod mene se desilo da sam nasao par pevajucih uginulih a baba mi je rekla da su jako leprsali nocu...tako da su se verovatno izlupali.A sto se tice kljuna stvarno ne bi imao pretpostavku sta bi bilo.Znam da se desava da se potuku i jedno drugom odgrizu kljun ili polome...
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 25

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Djuric taj Sub 27 Okt 2012, 01:45

To se desava jbg Sad Ja mislim da su to neke stetocine poput miseva,sova,tvorova,kuna,lasica itd...Imao sam dosta problema stim,ali nisam nailazio kao u tvom slucaju odgriznut kljun.Kod mene su ptice ostajale bez krila i nogu,letos su mi 4 tigrice bile uginule i nailazio sam ih u takvom stanju da im se cak i lobanje vide...
Djuric

Broj poruka : 506
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 21

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: