Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

SAVET!!!!

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

SAVET!!!! - Page 2 Empty Re: SAVET!!!!

Počalji  Djuric taj Ned 30 Dec 2012, 19:57

marijana ::
imred ::Clanovi foruma koji su ti verujem pomogli marijani svaka vam cast,tako i treba.Kavez koji imas dovoljan je za jedan par tigrica(vidjao sam puno losije uslove a ptice rade da se ne poveruje.Ali bi postavio jedno pitanje posto si uzela muzjaka pre 20 dana ,dali su se oni hranili, parili,ako nisu ova jaja baci,pa nakon usiljavanja jajcanom hranom (muzjaku je potrebna priprema da bude agresivniji i da bi pario).Marijana slobodno pitaj clanovi foruma ce ti rado pomoci.Poozz

Ništa od toga nisam videla... Smile Ti papagaji su kod mojih roditelja u NB.. Kad sam pitala moje, rekli su mi samo da su videli da naslanjaju kljunove (kao da se ljube) ali nisu videli da se hrane niti da su se parili. Sad Može mala pomoć oko jajčane hrane (kako se priprema, koliko se dugo daje) ?

Svako ima neki svoj recept.. jaje+plazma,klijavo seme,sargarepa,jabuka,kukuruzno brasno,sojino brasno,mak,griz,prezle itd...za tvoj par je dovoljno jaje+plazma,klijavo seme,sargarepa,jabuka i malo maka.A neko koristi gotovu jajcanu hranu(Orlux,Ce-De,Quiko,Padovan...) Nadam se da sam ti pomogao..pozz
Djuric
Djuric

Broj poruka : 506
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 21

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  marijana taj Ned 30 Dec 2012, 20:01

Hvala Vam! Imam samo jedno pitanje... Da li je jačana hrana zamena za zrnastu ili je dajem pored zrnaste? Pročitala sam da se jajčana daje svaki drugi dan, pa me zanima da li jedan dan dajem zrnastu a drugi dan jajčanu ili dajem zajedno. Izvinjavam se ako postavljam glupa pitanja, ali početnik sam i želim da naučim..
marijana
marijana

Broj poruka : 94
Datum upisa : 09.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  imred taj Ned 30 Dec 2012, 20:03

Glupa pitanja ne postoje

imred

Broj poruka : 514
Datum upisa : 06.12.2012
Godina : 59

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Josić taj Ned 30 Dec 2012, 20:04

Zrnastu dajes svaki dan,jajcana je samo dopuna.Poslao sam ti gde sve lepo pise i ako imas neko pitanje u vezi ishrane,pravljenja...postavis ga tamo.
Josić
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 26

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Djuric taj Ned 30 Dec 2012, 20:10

Jajcana ili meka hrana se daje zajedno sa zrnastom.Znaci zrnasta u jednu hranilicu,jajcana u drugu..Da naglasim da je jajcana hrana kvarljiva i treba da stoji u kavezu najmanje 2 sata...Jajcanu hranu pticama dajem svaki drugi dan sve dok ne snese prvo jaje,tad prestajem,a kasnije kad se izvedu mladi dajem svaki dan. cheers
Djuric
Djuric

Broj poruka : 506
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 21

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  marijana taj Ned 30 Dec 2012, 20:34

Djuric ::Jajcana ili meka hrana se daje zajedno sa zrnastom.Znaci zrnasta u jednu hranilicu,jajcana u drugu..Da naglasim da je jajcana hrana kvarljiva i treba da stoji u kavezu najmanje 2 sata...Jajcanu hranu pticama dajem svaki drugi dan sve dok ne snese prvo jaje,tad prestajem,a kasnije kad se izvedu mladi dajem svaki dan. cheers

Hvala!
marijana
marijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Ikac taj Pon 07 Jan 2013, 23:10

Marijana kako su ti pticice

Ikac

Broj poruka : 290
Datum upisa : 27.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  marijana taj Uto 08 Jan 2013, 10:50

Ikac ::Marijana kako su ti pticice

Posle svega ovoga što sam pisala, snela je još 2 jajeta isto na pod kaveza. Međutim kad sam im dala jajčanu hranu posle 3-4 dana ostavila je ta jaja dole i otišla u kućicu. Za sad nije snela ni jedno jaje, nastavila sam sa jajčanom hranom pa čekam. Smile Nisam videla da su se parili ili hranili. Sad
marijana
marijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Ikac taj Uto 08 Jan 2013, 11:55

Hvala na odgovoru.Samo polako bitno je da ti njih cuvas i pazis a pilici ce doci kasnije

Ikac

Broj poruka : 290
Datum upisa : 27.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: