Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pol Nimfe

5 posters

Ići dole

Pol Nimfe Empty Pol Nimfe

Počalji  Bojana Ned 12 Avg 2012, 16:51

Zanima me kako sa sigurnoscu mogu da utvrdim kojeg su pola nimfe? Smile

Bojana

Broj poruka : 28
Reputation : 0
Datum upisa : 08.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pol Nimfe Empty Re: Pol Nimfe

Počalji  noname Ned 12 Avg 2012, 21:34

UH TESKO PITANJE BAREM ZA MENE JA SAM PROSLE GODINE OSTAVIO 11 MUZJAKA I JEDNU ZENKU TOLIKO IH RAZAZNAJEM Laughing
noname
noname

Broj poruka : 357
Reputation : 17
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina/0646393227

Nazad na vrh Ići dole

Pol Nimfe Empty Re: Pol Nimfe

Počalji  jurić daniel Ned 12 Avg 2012, 23:06

jako tesko mnogo je lakse kad imas vise najlakse je po pesmi muzjak puno vise peva dok zenka nepeva tolko (nije da zenka uopste nepeva nego kako ja kazem neuhvati zalet pa peva Very Happy ) ima jos neke stvari kao muzjak ima vecu i lepsu cubu i tamnije obraze.sad neznam kolko nimfi imas ali lakse je kad imas vise.ali da ti neko moze reci 100 posto to sumnjam Sad Sad
jurić daniel
jurić daniel

Broj poruka : 378
Reputation : 18
Datum upisa : 29.01.2012
Godina : 37
Lokacija : subotica 0631955681

Nazad na vrh Ići dole

Pol Nimfe Empty Re: Pol Nimfe

Počalji  Djuric Pon 13 Avg 2012, 01:40

Muzijak peva,dok se zenka samo odaziva..Niko ti to sa sigurnoscu ne moze reci.Postavi slike pa da vidimo,tako bi bilo najbolje Very Happy

Pozdrav cheers
Djuric
Djuric

Broj poruka : 506
Reputation : 17
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Nazad na vrh Ići dole

Pol Nimfe Empty Re: Pol Nimfe

Počalji  Gost Pon 13 Avg 2012, 07:06

imam ja jedan način za gledanje polova ....

uhvatite nimfu i raširite joj krilo i ispod krila pogledajte da li ima tačkaste fleke ili linije druge boje po periju ...

ako je perije prošarano tačkicama(ili kako kažu prskano) treba da je Ženka a ako je perije šarano linijama onda je mužjak..

od kako imam nimfe koristim ovaj metod za raspoznavanje polova i samo sam jednom pogrešio kod lutino mutacije...
za albino nimfe neznam da li je ovaj sistem važeći jer nikad ih nisam imao... Probajte kod starih parova i videćete o čemu govorim...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pol Nimfe Empty Re: Pol Nimfe

Počalji  Radoslav Pon 13 Avg 2012, 08:53

Slazem se sa Nikolom sto se tice tackica i tog objasnjenja ,moze i po unutrasnjosti repa ali kad su ptice malo starije i promenu perje prvi put ,kod zenki sse vide sare ,kod muzijaka obicno jednobojno.Kod lutino nimfi muzijaci su obicno malo "belji" ...no,opet moze pogresiti Very Happy

Radoslav

Broj poruka : 98
Reputation : 11
Datum upisa : 26.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pol Nimfe Empty Re: Pol Nimfe

Počalji  Bojana Pon 13 Avg 2012, 14:19

u redu ...hvala vam puno svima u svakom slucaju Smile

Bojana

Broj poruka : 28
Reputation : 0
Datum upisa : 08.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pol Nimfe Empty Re: Pol Nimfe

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu