Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pripitomljavanje Malog Aleksandra

+5
jurić daniel
cvrle
pufnica
Djuric
aca1993
9 posters

Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  aca1993 Uto 20 Nov 2012, 19:10

Imam malog Aleksandra 2 meseca, a star je (sad) 8 meseci. Do skoro je bio druzeljubiv, hteo je da mi slece na ruku i rame (za sta je, naravno uvek dobijao nagradu). Posle samo 2 dana, on nije dao nikome ni da mu pridje, pa ni meni. To je dovelo do toga da sam morao prisilno da ga vratim u kavez. Sada, moje pitanje je da li ce on s obzirom na ove okolnosti moci ikada da se pripitomi i koliko je vremena potrebno da ptica bude potpuno pripitomljena (zaboravio sam da pomenem da ptica nije rucno hranjena). Help miiii!!!!!
aca1993
aca1993

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Djuric Uto 20 Nov 2012, 19:39

Pozz druze i dobrodosao na forum. Smile
Mali aleksandri su veoma tvrdoglave i divlje naravi,narocito ako nisu rucno hranjeni...Tvoja ptica se nece pripitomiti u potpunosti,dolazice na glavu,ruku ali nikad nece biti maza kao rucnohranjena ptica.Ima ovde dosta iskusnih odgajivaca i koji rucnohrane ptice nadam se da ce se i oni ukljuciti u ovu temu i dati ti neki savet..
Djuric
Djuric

Broj poruka : 506
Reputation : 17
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Gost Uto 20 Nov 2012, 20:19

imam ja M aleksa ručno hranjenog ... ime mu je Đoša Imre .... hoće kod dece da dođe na rame i na glavu ali kod nas starijih nikako .... Jako je tvrdoglav a kad mu ponudim nešto rado uzima i čim uzme to što mu treba pobegne na sigurno mesto dok ne pojede sve .... i ima dobro pamćenje .... ako si ga vratio u kavez protiv njegove volje zapamtio je to i zato ti sad ne veruje ... dal će se vratiti poverenje to nebih znao da ti kažem....

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  aca1993 Uto 20 Nov 2012, 21:33

Pre svega, hvala na dobrodoslici! Smile
On je od mene bezao pre nego sto sam ga uhvatio i strpao u kavez. Ja sam krenuo ka njemu i pruzio mu ruku, on je samo odleteo na drugu stranu (tada se nije bojao ruke). Stvarno ne znam sta da radim... Bas ne bih voleo da odustanem od njega.. Sad Sada mi dozvoljava samo da mu pridjem i hoce da mi uzme semenku iz ruke, nista vise od toga... Kada mu pruzim ruku, skloni se... Ja nekako mislim da je to malo sto sam uspeo da ga pripitomim sad sve palo u vodu Sad
aca1993
aca1993

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Gost Uto 20 Nov 2012, 22:27

stavi na dlan komadiće neke njegove omiljene hrane i ponudi mu ... svaki dan tako dok se ne popne na ruku i oslobodi se straha... budi strpljiv i uspećeš ...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  pufnica Sre 21 Nov 2012, 10:08

fuz80 ::stavi na dlan komadiće neke njegove omiljene hrane i ponudi mu ... svaki dan tako dok se ne popne na ruku i oslobodi se straha... budi strpljiv i uspećeš ...
Potpuno se slazem.Bitno je da budes strpljiv,jer rezultati se mozda nece pojaviti posle dan-dva...koliko je samo ljudima potrebno vremena da steknu poverenje u neku osobu da bi joj i zivot dali na cuvanje...Vazno je da mu prilazis opusteno,bez nervoze i da ga nagradis svaki put kad ti ukaze svoje poverenje i uspeces.
pufnica
pufnica

Broj poruka : 263
Reputation : 20
Datum upisa : 25.05.2012
Godina : 36
Lokacija : Titel

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Gost Sre 21 Nov 2012, 18:03

aca1993 ::Imam malog Aleksandra 2 meseca, a star je (sad) 8 meseci. Do skoro je bio druzeljubiv, hteo je da mi slece na ruku i rame (za sta je, naravno uvek dobijao nagradu). Posle samo 2 dana, on nije dao nikome ni da mu pridje, pa ni meni. To je dovelo do toga da sam morao prisilno da ga vratim u kavez. Sada, moje pitanje je da li ce on s obzirom na ove okolnosti moci ikada da se pripitomi i koliko je vremena potrebno da ptica bude potpuno pripitomljena (zaboravio sam da pomenem da ptica nije rucno hranjena). Help miiii!!!!!



Aco ovo sto si napisao sumnjam da ces imati neke posebne rezultate oko pitomosti papagaja,uvek je bolja rucno hranjena ptica.Moj predlog ne znam koja boja je u pitanju,nudim istu boju ptice(na prolece) rucno hranjenu za tvoju,matematika je jasna ti dobijas pitomiju pticu a ja stariju,o polu ptice niko niko ili tesko,mislim da je fer predlog.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  pufnica Sre 21 Nov 2012, 18:55

imred ::
aca1993 ::Imam malog Aleksandra 2 meseca, a star je (sad) 8 meseci. Do skoro je bio druzeljubiv, hteo je da mi slece na ruku i rame (za sta je, naravno uvek dobijao nagradu). Posle samo 2 dana, on nije dao nikome ni da mu pridje, pa ni meni. To je dovelo do toga da sam morao prisilno da ga vratim u kavez. Sada, moje pitanje je da li ce on s obzirom na ove okolnosti moci ikada da se pripitomi i koliko je vremena potrebno da ptica bude potpuno pripitomljena (zaboravio sam da pomenem da ptica nije rucno hranjena). Help miiii!!!!!



Aco ovo sto si napisao sumnjam da ces imati neke posebne rezultate oko pitomosti papagaja,uvek je bolja rucno hranjena ptica.Moj predlog ne znam koja boja je u pitanju,nudim istu boju ptice(na prolece) rucno hranjenu za tvoju,matematika je jasna ti dobijas pitomiju pticu a ja stariju,o polu ptice niko niko ili tesko,mislim da je fer predlog.
i ja mislim da je ova ponuda fer...
pufnica
pufnica

Broj poruka : 263
Reputation : 20
Datum upisa : 25.05.2012
Godina : 36
Lokacija : Titel

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  aca1993 Sre 21 Nov 2012, 20:53

Papagaj je plave boje... Ali zar biste stvarno dali rucno hranjenu pticu za divlju? Mislim, niste napisali da bi trebalo da vam platim nesto ili slicno... Zato se pitam... Ja cu razmisliti o ovom predlogu (da, zvuci primamljivo) pa cemo razmeniti mejlove da se malo podrobnije dogovorimo Smile
aca1993
aca1993

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Gost Sre 21 Nov 2012, 21:15

aca1993 ::Papagaj je plave boje... Ali zar biste stvarno dali rucno hranjenu pticu za divlju? Mislim, niste napisali da bi trebalo da vam platim nesto ili slicno... Zato se pitam... Ja cu razmisliti o ovom predlogu (da, zvuci primamljivo) pa cemo razmeniti mejlove da se malo podrobnije dogovorimo Smile



Aco to sto je napisano sve vazi,nisam dete svi citali ako ti odgovara za prolece,samo potvrdi ili demantuj na forumu dogovor ovaj dali je realizovan,nista preko imail-a samo javno

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  aca1993 Sre 21 Nov 2012, 23:16

Dogovor je zakljucen! Smile Samo, da li ja moram odmah da dam svoju pticu ili je razmena istog dana? Smile
aca1993
aca1993

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Gost Sre 21 Nov 2012, 23:23

aca1993 ::Dogovor je zakljucen! Smile Samo, da li ja moram odmah da dam svoju pticu ili je razmena istog dana? Smile


isti dan,samo se zanimaj,proucavaj,svaki dan ima zanimljivosti,

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Gost Čet 22 Nov 2012, 02:41

imred ::
aca1993 ::Dogovor je zakljucen! Smile Samo, da li ja moram odmah da dam svoju pticu ili je razmena istog dana? Smile


isti dan,samo se zanimaj,proucavaj,svaki dan ima zanimljivosti,
naš dobrotvor je ponovo u akciji ... Smile

SVAKA ČAST Davide ...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  aca1993 Čet 22 Nov 2012, 09:49

fuz80 ::SVAKA ČAST Davide ...
Da, ovo se svakako mora pohvaliti... Od mene i pohvala i ogromno hvala, a verujem i od Djuke (mog papagaja), jer ce mu, verujem, sa drugim malim Aleksandrima biti mnogo bolje nego sa mnom Very Happy
aca1993
aca1993

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  cvrle Čet 22 Nov 2012, 17:34

Ja mislim da mu je samo dozvoljeno da bude glavni...ako papagaj stoji na ramenu ili glavi to je cista dominacija i manipulacija!Ja imam bradatog,i greska od dve nedelje sletanja na rame nas je kostala dva meseca odvikavanja od istog,i besomucne borbe sa grizenjem,negodovanjem i urlanjem kad god nije po njegovom....zao mi je sto si tako lako odustao od njega.... Sad
ali,posto ste se vec dogovorili,necu da kvarim dogovor.moras da budes uporan,i puno da posmatras svog pernatog prijatelja....pozdrav!
cvrle
cvrle

Broj poruka : 27
Reputation : 0
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  jurić daniel Čet 22 Nov 2012, 18:49

svaka cast imre stalo vam je do clanova moje beskrajno postovanje
jurić daniel
jurić daniel

Broj poruka : 378
Reputation : 18
Datum upisa : 29.01.2012
Godina : 37
Lokacija : subotica 0631955681

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Sekereš Stevan Čet 22 Nov 2012, 20:33

imred ::
aca1993 ::Papagaj je plave boje... Ali zar biste stvarno dali rucno hranjenu pticu za divlju? Mislim, niste napisali da bi trebalo da vam platim nesto ili slicno... Zato se pitam... Ja cu razmisliti o ovom predlogu (da, zvuci primamljivo) pa cemo razmeniti mejlove da se malo podrobnije dogovorimo Smile



Aco to sto je napisano sve vazi,nisam dete svi citali ako ti odgovara za prolece,samo potvrdi ili demantuj na forumu dogovor ovaj dali je realizovan,nista preko imail-a samo javno

Aco nemoj se plašiti Imreta,ja ga poznajem on što obeća to i ispuni i više nego što očekuješ,budi siguran,sve pohvale Imretu za poštenje
Sekereš Stevan
Sekereš Stevan

Broj poruka : 572
Reputation : 36
Datum upisa : 13.09.2011
Godina : 42
Lokacija : Titel-VOJVODINA 063/1077-197

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  jonel Čet 22 Nov 2012, 20:59

Aco nemoi mnogo da razmisljas ako imred tako kaze onda tako ce da bude poz
jonel
jonel

Broj poruka : 379
Reputation : 13
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 47
Lokacija : LOKVE Banat 063 80 57 417

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  aca1993 Čet 22 Nov 2012, 21:39

Ne bih ja odustao od njega da nije tako bolje. On je divlja ptica i normalno je da ce mnogo vise uzivati u drustvu drugih Malih Aleksandara nego u mom Smile Meni je najbitnije da on bude zadovoljan, a bice mnogo zadovoljniji sa drugim pticama nego sto je sa mnom Very Happy
aca1993
aca1993

Broj poruka : 12
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Gost Pet 23 Nov 2012, 12:48

aca1993 ::Ne bih ja odustao od njega da nije tako bolje. On je divlja ptica i normalno je da ce mnogo vise uzivati u drustvu drugih Malih Aleksandara nego u mom Smile Meni je najbitnije da on bude zadovoljan, a bice mnogo zadovoljniji sa drugim pticama nego sto je sa mnom Very Happy



Aco rec je o mozda 6 meseci,svakim danom ce ti biti sve teze da se odvojis od ljubimca,neman neku matematiku(korist) jos jedan predlog dacu ti ti pticu na prolece na mesec dana pa ces onda odluciti koju ces zadrzati,kad vidis sta ti vise odgovara lakse ces se odluciti i biti bezbolnije.Zamoli bi te da mi javis na PM odakle si.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  mimy Uto 27 Avg 2013, 11:46

Gledala sam svuda po forumu da nadjem odgovor na moje pitanje ali je ova tema jedina na koju sam naletela da je priblizna... Imam kozicu, od aprila ove godine, receno mi je da je zenka i da nije imala vise od sest meseci kad sam je uzela, ali mislim da su "malo" lagali i da je starija Mad Problem je u tome sto kad god joj se pruze ruke poblesavi! Pokusala sam i da joj ne dajem hranu ceo dan, pa da joj dam suncokret (koji obozava) iz ruke, ali nije bilo sanse da uzme. Nista nije pomoglo! Ne bezi od tela, sve je u redu dok se ne ispruze ruke,a onda odeeeee Very Happy Postoji li jos neka tajna metoda da je isprobam Laughing ? Pozdrav!

mimy

Broj poruka : 2
Reputation : 0
Datum upisa : 08.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  imred Uto 27 Avg 2013, 16:12

mimy ::Gledala sam svuda po forumu da nadjem odgovor na moje pitanje ali je ova tema jedina na koju sam naletela da je priblizna... Imam kozicu, od aprila ove godine, receno mi je da je zenka i da nije imala vise od sest meseci kad sam je uzela, ali mislim da su "malo" lagali i da je starija Mad Problem je u tome sto kad god joj se pruze ruke poblesavi! Pokusala sam i da joj ne dajem hranu ceo dan, pa da joj dam suncokret (koji obozava) iz ruke, ali nije bilo sanse da uzme. Nista nije pomoglo! Ne bezi od tela, sve je u redu dok se ne ispruze ruke,a onda odeeeee Very Happy Postoji li jos neka tajna metoda da je isprobam Laughing ? Pozdrav!

Moj bi predlog bio da ugasis svetla u mraku da ga mazis to ih buni pa i okrene pticu,ako ovo ne uspe ponudi zrelu pticu nekom odgajivacu u zameni za mladu,obostrana korist,verujem u ovo drugo.

imred

Broj poruka : 514
Reputation : 30
Datum upisa : 06.12.2012
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Pripitomljavanje Malog Aleksandra Empty Re: Pripitomljavanje Malog Aleksandra

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu