Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alke- prstenovi za papagaje

+7
Sekereš Stevan
imred
zako
Djuric
Radoslav
Nidzo
zoranknez
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  zoranknez Sre 04 Jul 2012, 09:39

Možda ovo moje pitanje ne spada za ovde ali admin neka ga prebaci gde treba. Naime zanima me da li kao kod kanarinaca da tako i kod papagaja postoje takozvane markirne alke. Da bih obeležio mlade da znam koje je od kog para da sutra ne dođe do parenja u srodstvu ili to kod papagaja nema veze ko se sa kim pari. Ja se unapred izvinjavam možda je ovo bez veze pitanje za stare i iskusne odgajivače ali za nas koji sada to počinjemo mislim da je važno, zato bih zamoli za pomoć.
Hvala i pozdrav
zoranknez
zoranknez

Broj poruka : 68
Reputation : 3
Datum upisa : 12.05.2012
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

http://bagdala037.forumburundi.com/

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Nidzo Sre 04 Jul 2012, 12:23

Kao i kod ostalih ptica i kod papagaja je vazno da ne dodje parenje u srdstvu.Iako se to desi netreba praviti paniku ali do toga nebi trebalo da dodje ako odgajivac vodi racuna.Ako ipak do toga dodje na mlade papagaje ovo parenje moze ostaviti posledice(cesti problemi sa nogama).TAko da ovaj vid parenja treba izbegavati!

Nidzo

Broj poruka : 77
Reputation : 1
Datum upisa : 14.04.2012
Godina : 26
Lokacija : Uzice

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  zoranknez Sre 04 Jul 2012, 14:23

Nidzo ::Kao i kod ostalih ptica i kod papagaja je vazno da ne dodje parenje u srdstvu.Iako se to desi netreba praviti paniku ali do toga nebi trebalo da dodje ako odgajivac vodi racuna.Ako ipak do toga dodje na mlade papagaje ovo parenje moze ostaviti posledice(cesti problemi sa nogama).TAko da ovaj vid parenja treba izbegavati!
OK a da li postoje kontrolne alke da bi mogli obeleziti mlade da sutra znamo koju sa kojom smemo pariti, jer ne bih kupovao prave alke za alkiranje .
zoranknez
zoranknez

Broj poruka : 68
Reputation : 3
Datum upisa : 12.05.2012
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

http://bagdala037.forumburundi.com/

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Gost Sre 04 Jul 2012, 15:43

Postoje otvoreni prstenovi ,pre su se mogli narucivati ,sada ih bude ponekad na berzama .Posto se teze nalaze postoji nacin slikanja i da se pravi stablo.Koji promer ti treba i koliko.U Nedelju 15 obilazim sever mogu da ti potrazim prstenje i rozenkolinse Pozdrav svima.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Gost Sre 04 Jul 2012, 21:37

ja vas ne razumem uopšte ....
Nemoj da me neko svati krivo ali koliko se ja razumem u alkice i u obeležavanje ptica, nema potrebe za kontrolnu alku ako već stavljate zatvoreno prstenje pticama ..... zar nebi svaki odgajivač trebao da vodi matičnu knjigu ????? u toj knjizi sve piše i svaka upotrebljena alka se uvodi (broj alke oca, majke i naravno pilića ). tu imate sve crno na belo , ko ,gde, vreme , od čega ...........

ja se unapred izvinjavam i napominjem opet da nisam imao namere nekoga da vređam i prozivam ......

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Gost Sre 04 Jul 2012, 21:41

imred ::Postoje otvoreni prstenovi ,pre su se mogli narucivati ,sada ih bude ponekad na berzama .Posto se teze nalaze postoji nacin slikanja i da se pravi stablo.Koji promer ti treba i koliko.U Nedelju 15 obilazim sever mogu da ti potrazim prstenje i rozenkolinse Pozdrav svima.
hoćeš li na moju stranu davide , znaš da moraš da mi se najaviš dan unapred da bih zaklao prase na vreme ....Very Happy treba mu vremena da se ocedi i da se spremi za ražanj... Very Happy Very Happy

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Gost Sre 04 Jul 2012, 22:04

Upravu si za vodjenje maticne knjige ,ja to radim uglavnom redovno .Zoran je napisao da ne bi da kupuje prave alke,verovatno nece na izlozbe.Ponekad i ja koristim kontrolno prstenje pored redovnih da bi obelezio pol mlade ptice(lakse je nego da trazim po broju).Sto se tice cedjenja lako cemo,ja za to uvek imam vremena ako slucajno zurim ponesem Smile .Salu na stranu neznam celu rutu ali gledacu da navratim na kafu.Pozdrav

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  zoranknez Sre 04 Jul 2012, 22:51

imred ::Upravu si za vodjenje maticne knjige ,ja to radim uglavnom redovno .Zoran je napisao da ne bi da kupuje prave alke,verovatno nece na izlozbe.Ponekad i ja koristim kontrolno prstenje pored redovnih da bi obelezio pol mlade ptice(lakse je nego da trazim po broju).Sto se tice cedjenja lako cemo,ja za to uvek imam vremena ako slucajno zurim ponesem Smile .Salu na stranu neznam celu rutu ali gledacu da navratim na kafu.Pozdrav
U pravu ste obojica sto se tice alki, ali onaj ko ne zeli da ide na izlozbe a ipak zeli da ima neki uvid koje mlado je od koje ptice pa njeno mlado od kog je sastavljenog para i tako dalje to ne moze ni pametan da zapamti cija su sva mlada a sa otvorenom alkom koja je mnogo jeftinija od da kazem prave imas pravi uvid, makar je tako kod nas kanarindjija, i zato je potrebna otvorema ili kontrolna alka.
Pozdrav
Alke- prstenovi za papagaje 133w
zoranknez
zoranknez

Broj poruka : 68
Reputation : 3
Datum upisa : 12.05.2012
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

http://bagdala037.forumburundi.com/

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Radoslav Čet 05 Jul 2012, 11:36

Imao je jedan covek iz subotice plasticne otvorene alke ali za golubove,s tim sto su te alke uglavnom vece,neznam dal je moguce naruciti manje alke za papagaje i kanarince.Nek provere ovi iz subotice npr. nas "dopisnik" Daniel Juric ako mu nije tesko,pa cemo cuti prave informacije iz prve ruke.Naime ,ja sam uzimao nesto prosle godine plasticnih od golubara. Very Happy

Radoslav

Broj poruka : 98
Reputation : 11
Datum upisa : 26.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Gost Čet 05 Jul 2012, 23:01

otvorene manje sam i ja tražio i rečeno mi je da se neprave otvorene manje od 5,5 mm..........

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  zoranknez Pet 06 Jul 2012, 17:29

Radoslav ::Imao je jedan covek iz subotice plasticne otvorene alke ali za golubove,s tim sto su te alke uglavnom vece,neznam dal je moguce naruciti manje alke za papagaje i kanarince.Nek provere ovi iz subotice npr. nas "dopisnik" Daniel Juric ako mu nije tesko,pa cemo cuti prave informacije iz prve ruke.Naime ,ja sam uzimao nesto prosle godine plasticnih od golubara. Very Happy
Ja koristim ove za kanarince plasticne kupljene u Jagodini kod Sase

Alke- prstenovi za papagaje Sam0737n

Alke- prstenovi za papagaje Sam0739d

Imao sam i metalne ali ih vise nemam. Veoma su prakticne a i dobre.
Pozdrav
zoranknez
zoranknez

Broj poruka : 68
Reputation : 3
Datum upisa : 12.05.2012
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

http://bagdala037.forumburundi.com/

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Nidzo Pet 13 Jul 2012, 15:33

Evo jedne korisne informacije kakvo ce biti prstenje za naredne godine:
2011-plava
2012-crvena
2013-crna
2014-zelena
2015-ljubicasta
2016-narandzasta
2017-plava
2018-crvena
2019-crna

Nidzo

Broj poruka : 77
Reputation : 1
Datum upisa : 14.04.2012
Godina : 26
Lokacija : Uzice

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Gost Pet 13 Jul 2012, 17:22

Do2015 si u pravu za prstencice,ali za dalje nisam siguran.posto po mojim informacijama uvesce se jos dve boje i nece se ponavljati redom.Pozdrav

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Nidzo Pet 13 Jul 2012, 17:52

Te informacije sam nasao na jednom svetskom pticarskom sajtu,i ja sam za te dve boje nacuo ali nista nije sigurno.Sve je moguce.POzdrav cheers

Nidzo

Broj poruka : 77
Reputation : 1
Datum upisa : 14.04.2012
Godina : 26
Lokacija : Uzice

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Djuric Pet 27 Jul 2012, 23:53

Moze li neko da mi kaze iz koje godine su zuti prstencici?
Djuric
Djuric

Broj poruka : 506
Reputation : 17
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  zako Sub 28 Jul 2012, 01:10

Žuti (zlatni) su iz 2010.g.
zako
zako

Broj poruka : 403
Reputation : 32
Datum upisa : 22.06.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek, RH 061/601-2467

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Djuric Sub 28 Jul 2012, 01:28

Hvala ti zako cheers puno si mi pomogao!

Veliki pozdrav cheers cheers cheers
Djuric
Djuric

Broj poruka : 506
Reputation : 17
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Gost Pet 12 Okt 2012, 14:34

Može li neko da mi pošalje kontakt od ovih što prave te plastične alke za obeležavanje.Imao sam broj od izvesnog Branka iz Jagodine ali izgleda da ga je promenio.Znači potrebne su mi plastične(ili metalne)alke na kopčanje,za obeležavanje i to za tigrice i nimfe.Svaka pomoć dobrodošla cheers

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Nidzo Pon 24 Dec 2012, 16:13

Bio bih veoma zahvalan svakom ko bi mi ovde javio cim stigne druga tura alki u Srbiju! Hvala

Nidzo

Broj poruka : 77
Reputation : 1
Datum upisa : 14.04.2012
Godina : 26
Lokacija : Uzice

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  imred Pon 24 Dec 2012, 16:23

Nidzo ::Bio bih veoma zahvalan svakom ko bi mi ovde javio cim stigne druga tura alki u Srbiju! Hvala



Alke ili prstencici SOF-a (ako o njima pises) stigle su i salju se udruzenjima ovih dana po mojem saznanju.


Treca tura se pise od 03 01 2013 do 31 01 2013 isporuka do kraja Marta 2013 god.

imred

Broj poruka : 514
Reputation : 30
Datum upisa : 06.12.2012
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Nidzo Pon 24 Dec 2012, 18:14

Super,bas mi je drago sto je veec pocela raspodela 2.ture!

Nidzo

Broj poruka : 77
Reputation : 1
Datum upisa : 14.04.2012
Godina : 26
Lokacija : Uzice

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  imred Ned 30 Dec 2012, 20:24

prstencici za ptice su stigli,clanovi udruzenja Maltezer mogu da posalju poruku dali zele na kucnu adrresu ili pri prvom susretu,stigla i avifauna ko zeli brojeve 25,26,27 neka se jave,uskoro druzenje.Prstencice za kanarince saljemo kuci,treca tura prstencica od 03 -31-01 se narucuje.Pozdrav clanovima foruma

imred

Broj poruka : 514
Reputation : 30
Datum upisa : 06.12.2012
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Sekereš Stevan Ned 30 Dec 2012, 20:46

imred ::prstencici za ptice su stigli,clanovi udruzenja Maltezer mogu da posalju poruku dali zele na kucnu adrresu ili pri prvom susretu,stigla i avifauna ko zeli brojeve 25,26,27 neka se jave,uskoro druzenje.Prstencice za kanarince saljemo kuci,treca tura prstencica od 03 -31-01 se narucuje.Pozdrav clanovima foruma
Koja je cena avifaune tj.za sva tri broja,a moje prstenje uzmite vi pa kad se vidimo uzeću
Sekereš Stevan
Sekereš Stevan

Broj poruka : 572
Reputation : 36
Datum upisa : 13.09.2011
Godina : 42
Lokacija : Titel-VOJVODINA 063/1077-197

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  imred Ned 30 Dec 2012, 20:53

tri avifaune 300 din ide udruzenju,moglismo i jucer odrtaditi ,ja zaboravio

imred

Broj poruka : 514
Reputation : 30
Datum upisa : 06.12.2012
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Sekereš Stevan Ned 30 Dec 2012, 20:58

imred ::tri avifaune 300 din ide udruzenju,moglismo i jucer odrtaditi ,ja zaboravio
ako vam nije problem uzmite mi sva tri broja pa kad se vidimo rešićemo sve,mi se bar posećujemo i nismo daleko,VELIKI POZDRAV ZA VELIKOG PRIJATELJA
Sekereš Stevan
Sekereš Stevan

Broj poruka : 572
Reputation : 36
Datum upisa : 13.09.2011
Godina : 42
Lokacija : Titel-VOJVODINA 063/1077-197

Nazad na vrh Ići dole

Alke- prstenovi za papagaje Empty Re: Alke- prstenovi za papagaje

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu