Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kog amazonca kupiti

5 posters

Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Kog amazonca kupiti

Počalji  skovacevic Uto 20 Nov 2012, 22:31

Pozdrav svima. Nov sam clan pa zakljucujete da nemam ni puno iskustva sa papagajuma. Nedavno smo supruga i ja odlucili da kupimo papagaja deci i poceli da se raspitujemo po sajtovima, odgajivacnicama i youtube-u. Najpre smo zeleli nekog manjeg, medjutim kada smo shvatili da je izbor prilicno dugorocni i videli da kupovina ove vrste ne treba da se radi na precac, odlucili da se dobro raspitamo. Spremni smo za tako dug period sa ljubimcem da pristedimo i kupimo veceg papagaja. Zako nas je odusevio svojim umecem govora ali i distancirao od sebe svojom naravi jer zna da bude nedruzeljubiv i svojeglav. Pogadjate, nase simpatije su potpuno na strani amazonaca. E, tu sada lezi problem. Od svih vrsta cini nam se da je zutoglavi najbolji izbor, a onda shvatimo da ga je tesko ili nemoguce naci kod nas. Ostaje izbor izmedju zutocelog i plavocelog rucno hranjenog.
Molim poznavaoce da daju svoj stav kao i informaciju gde i po kojim cenama je moguce kupiti rucno hranjenog zutocelog, plavocelog ili zutoglavog eventualno amazonca.
Da li imate neke napomene za neke od njih koje treba znati?
Spremni smo da ga dugotrajno ucimo govoru i da nam bude, kao i deci, dugorocni ljubimac. Zivimo u trosobnom stanu i imamo prostora za kavez.
Molim raspisite se malo kako bismo napravili pravi izbor, a verujem da ima mnogo posetilaca kojima ce ovo pomoci. Lepo bi bilo i da preporucite odgajivacnice.
Hvala.
skovacevic
skovacevic

Broj poruka : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  Admin Sre 21 Nov 2012, 12:12

Dobrodosao na forum Very Happy Ja na zalost nisam imao iskustva sa amazoncima, ali verujem da ce ti neko uskoro odgovoriti ko je imao iskustvo sa njima, cim vidi temu Smile

Admin
Admin

Broj poruka : 1072
Reputation : 72
Datum upisa : 24.07.2008

https://parrotworld.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty savet

Počalji  cvrle Sre 21 Nov 2012, 18:01

Cao skovacevic.Nadam se da se stariji clanovi foruma nece ljutiti na mene zbog komentarisanja,jer sam i ja pocetnik...Ako niste imali ranije ptice,ne bih vam preporucila Amazonca.Saljem vam adresu sajta ako znate engleski....to je jaaakooooo ozbiljna ptica.Ja i suprug imamo Bradatog Aleksandra ,pa nam je sa njim trebalo tri meseca da skapiramo kako da iskontrolisemo agresiju i dominaciju....a pre neki dan sam saznala da imaju period ujedanja. No
Dobro istrazite na forumima,sajtevima...nije samo prostor bitan-njima treba paznja,trebate im vi.
Greske su neminovne kod nas pocetnika,ali neke mogu biti fatalne za pticu,i za nas...a ako ipak zelite da ga uzmete,budite spremni da ste sebi kupili pticu a ne deci,jer to je jos jedno dete samo ono ne zna da kaze sta hoce...Nemojte ovo pogresno da shvatite,ovo je samo topao savet.Sve najbolje u trazenju pernatog prijatelja,cvrle!

http://www.avianweb.com/amazons.htm
cvrle
cvrle

Broj poruka : 27
Reputation : 0
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  Gost Sre 21 Nov 2012, 18:07

cvrle ::Cao skovacevic.Nadam se da se stariji clanovi foruma nece ljutiti na mene zbog komentarisanja,jer sam i ja pocetnik...Ako niste imali ranije ptice,ne bih vam preporucila Amazonca.Saljem vam adresu sajta ako znate engleski....to je jaaakooooo ozbiljna ptica.Ja i suprug imamo Bradatog Aleksandra ,pa nam je sa njim trebalo tri meseca da skapiramo kako da iskontrolisemo agresiju i dominaciju....a pre neki dan sam saznala da imaju period ujedanja. No
Dobro istrazite na forumima,sajtevima...nije samo prostor bitan-njima treba paznja,trebate im vi.
Greske su neminovne kod nas pocetnika,ali neke mogu biti fatalne za pticu,i za nas...a ako ipak zelite da ga uzmete,budite spremni da ste sebi kupili pticu a ne deci,jer to je jos jedno dete samo ono ne zna da kaze sta hoce...Nemojte ovo pogresno da shvatite,ovo je samo topao savet.Sve najbolje u trazenju pernatog prijatelja,cvrle!

http://www.avianweb.com/amazons.htm
Hvala na savetu,nije te dugo bilo,kako provodis dane sa bradonjom,opet hvala

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  Gost Sre 21 Nov 2012, 18:29

skovacevic ::Pozdrav svima. Nov sam clan pa zakljucujete da nemam ni puno iskustva sa papagajuma. Nedavno smo supruga i ja odlucili da kupimo papagaja deci i poceli da se raspitujemo po sajtovima, odgajivacnicama i youtube-u. Najpre smo zeleli nekog manjeg, medjutim kada smo shvatili da je izbor prilicno dugorocni i videli da kupovina ove vrste ne treba da se radi na precac, odlucili da se dobro raspitamo. Spremni smo za tako dug period sa ljubimcem da pristedimo i kupimo veceg papagaja. Zako nas je odusevio svojim umecem govora ali i distancirao od sebe svojom naravi jer zna da bude nedruzeljubiv i svojeglav. Pogadjate, nase simpatije su potpuno na strani amazonaca. E, tu sada lezi problem. Od svih vrsta cini nam se da je zutoglavi najbolji izbor, a onda shvatimo da ga je tesko ili nemoguce naci kod nas. Ostaje izbor izmedju zutocelog i plavocelog rucno hranjenog.
Molim poznavaoce da daju svoj stav kao i informaciju gde i po kojim cenama je moguce kupiti rucno hranjenog zutocelog, plavocelog ili zutoglavog eventualno amazonca.
Da li imate neke napomene za neke od njih koje treba znati?
Spremni smo da ga dugotrajno ucimo govoru i da nam bude, kao i deci, dugorocni ljubimac. Zivimo u trosobnom stanu i imamo prostora za kavez.
Molim raspisite se malo kako bismo napravili pravi izbor, a verujem da ima mnogo posetilaca kojima ce ovo pomoci. Lepo bi bilo i da preporucite odgajivacnice.
Hvala.

zamolio kolegu da ti izadje u susret,zbog obaveza javice se sutra ili u petak ,ti samo smisljalj pitanja

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  cvrle Sre 21 Nov 2012, 19:13

pa mozes da zamislis kako je bilo,kad se nisam javljala toliko dugo...sati,dani,nedelje na internetu,forumima...i uspeli nekako da ga vretimo u normalu.napravili gresku-pustili ga da stoji na ramenu i haos....ali sad smo resili situaciju,pokusava da prica,ali nekako kao da mu ne ide...kaze moj muz da nema talenta Sad ,ali ja se ne predajem! kladili smo se da ce ici na prvi glas srbije ako progovori....ako ne progovori,ucim ga nekim trikovima i meni je dovoljno....tvoj papagaj je prelep!koliko je star? jesi li ti imao slicnih problema?
skovacevic,bilo sta da treba,ako mogu da pomognem,pisi,pisi i pisi!!!!!
cvrle
cvrle

Broj poruka : 27
Reputation : 0
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  noname Sre 21 Nov 2012, 21:51

skovacevic ::Pozdrav svima. Nov sam clan pa zakljucujete da nemam ni puno iskustva sa papagajuma. Nedavno smo supruga i ja odlucili da kupimo papagaja deci i poceli da se raspitujemo po sajtovima, odgajivacnicama i youtube-u. Najpre smo zeleli nekog manjeg, medjutim kada smo shvatili da je izbor prilicno dugorocni i videli da kupovina ove vrste ne treba da se radi na precac, odlucili da se dobro raspitamo. Spremni smo za tako dug period sa ljubimcem da pristedimo i kupimo veceg papagaja. Zako nas je odusevio svojim umecem govora ali i distancirao od sebe svojom naravi jer zna da bude nedruzeljubiv i svojeglav. Pogadjate, nase simpatije su potpuno na strani amazonaca. E, tu sada lezi problem. Od svih vrsta cini nam se da je zutoglavi najbolji izbor, a onda shvatimo da ga je tesko ili nemoguce naci kod nas. Ostaje izbor izmedju zutocelog i plavocelog rucno hranjenog.
Molim poznavaoce da daju svoj stav kao i informaciju gde i po kojim cenama je moguce kupiti rucno hranjenog zutocelog, plavocelog ili zutoglavog eventualno amazonca.
Da li imate neke napomene za neke od njih koje treba znati?
Spremni smo da ga dugotrajno ucimo govoru i da nam bude, kao i deci, dugorocni ljubimac. Zivimo u trosobnom stanu i imamo prostora za kavez.
Molim raspisite se malo kako bismo napravili pravi izbor, a verujem da ima mnogo posetilaca kojima ce ovo pomoci. Lepo bi bilo i da preporucite odgajivacnice.
Hvala.
Mislim da Amazonac nije los izbor ali o ukusima ne vredi raspravljati.Meni licno najvise lezi zutoceli Amazomac,sanjam Zutoglave (Oratrix) a imam i Plavocele koji ne zaostaju za njima ali pitoma rucno odhranjena ptica je kao i malo dete trazi puno paznje ali puno i daje Smile Sto se govora tice zutoceli je vec progovorio (sama je ptica) a Plavoceli su sa Venecuela Amazoncima i Zakoima i jos nisu progovorili a svi su u maju (Zakoi ne)
izlezeni.Zanimljivo je i pomalo neocekivano jedna Venecuela progovorila.Samo im treba pruziti paznju i sebi malo strpljenja i odlicni su ljubimci.Ne znam da li sam napisao sto bi vi hteli znati ali eto od mene toliko u kratkim crtama.Naravno rec je o rucno odhranjenim Amazoncima.
noname
noname

Broj poruka : 357
Reputation : 17
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina/0646393227

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  skovacevic Čet 22 Nov 2012, 02:04

Hvala svima koji su se ukljucili u odgovore i komentare. Potpuno smo svesni posle dana provedeni u posmatranju sajtova i formuma da je kupovina velikog papagaja zapravo dobijanje jos jednog clana porodice, clana koji trazi puno paznje ali ne zna da iskaze sta zeli. Shvatili smo da treba puno strpljenja i truda, kao oko male bebe koja nikada nece odrsti.
Medjutim, nepoznanica nam je i dalje da li je moguce pronaci zutoglavog u Srbiji i po kojoj ceni. Ako nije da li je bolje kupiti zutocelog ili plavocelog i koje su cene za jednog ili drugog. Naravno mislim na rucno hranjene ptice jer shvatam da su one pitomije i prilagodjenije na kontakt sa covekom.
Cini nam se da je venecuela los izbor jer nema velike sklonosti ka ucenju govora i oponasanja pa smo stava ako je vec kupujemo da ptica bude sto je moguce inteligennija. Kazem Zako je sigurno najbolji u tome ali nam se cini da ima narav koja moze da bude neprijatna i sklon je patogenom cupanju (u Pet centru se nalazi jedan u prodaji koji je svo perje sebi pocupao).
Voleo bih da neko ko poznajeove cinjenice pomogne svojim misljenjem i informacijama.
Ukoliko neko moze da preporuci odgajivaca koji ce nepristrasno da da savet, ali realno bio bih zahvalan.
Cuo sam da pojedini odgajivaci cak prodaju venecuele pod parolom plavocelih, ne mislim na te odgajivace.
Unapred se zahvaljujem svima.
skovacevic
skovacevic

Broj poruka : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  noname Čet 22 Nov 2012, 12:53

Zutoglave rucno odhranjene mislim da kod nas necete naci ali mislim da cu se uzdrzati daljih komentara iskljucivo zato sto prodajem rucno odhranjene amazonce.Nije korektno da sad pisem ovako ili onako ali ima odgajivaca koji ih imaju pa se moze napraviti pravi izbor.
noname
noname

Broj poruka : 357
Reputation : 17
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina/0646393227

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Koki je stigao!

Počalji  skovacevic Uto 03 Sep 2013, 01:22

Danas je stigao Koki, plavočeli amazonac, 3 meseca star. Slicica u prilogu je po dolasku, jos uvek zbunjen ali miran.
Ipak smo se odlučili za plavičelog, dobro odmerili strpljenje i dobili još jednog člana porodice.
Pozdrav svim drugarima i ljubiteljima amazonaca.
skovacevic
skovacevic

Broj poruka : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  noname Sre 04 Sep 2013, 23:07

Cestitamo cheers 
noname
noname

Broj poruka : 357
Reputation : 17
Datum upisa : 15.02.2012
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina/0646393227

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  skovacevic Ned 19 Jan 2014, 14:15

Koki vec kaze "zdravo Koki", peva "Kuca kuca Pero, premda vec je noc...", u jutro kaze "dobro jutro Koki", verovatno sve oko sebe zove Koki...
skovacevic
skovacevic

Broj poruka : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  mavre Sub 26 Jul 2014, 10:51

ima li što novog kod Koija i Vas

mavre

Broj poruka : 45
Reputation : 13
Datum upisa : 03.08.2013
Godina : 56
Lokacija : Rijeka hr

Nazad na vrh Ići dole

Kog amazonca kupiti Empty Re: Kog amazonca kupiti

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu