Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crvena rozela (Platycercus Eximius)

+15
Ikkacle
zako
ranjang
zeksin
imred
goranm
hadzijazlatko
jurić daniel
noname
Josić
marijana
Djuric
jonel
sunajko
Admin
19 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 Empty Re: Crvena rozela (Platycercus Eximius)

Počalji  zeksin Sre 23 Okt 2013, 22:32

Mislim da je mužjak.... Very Happy 
zeksin
zeksin

Broj poruka : 21
Reputation : 0
Datum upisa : 14.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Vrbas

Nazad na vrh Ići dole

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 Empty Re: Crvena rozela (Platycercus Eximius)

Počalji  zako Čet 24 Okt 2013, 18:29

Evo i cure za mog momčinu.

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 01

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 02

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 03

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 04

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 05

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 06

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 07
zako
zako

Broj poruka : 403
Reputation : 32
Datum upisa : 22.06.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek, RH 061/601-2467

Nazad na vrh Ići dole

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 Empty Re: Crvena rozela (Platycercus Eximius)

Počalji  Ikkacle Čet 17 Apr 2014, 23:26

Sta mislite? Jel bolje imati udubljeno dno u kucici za rozele? Posto imam jedan par rubin, zenka je mlada, jos nije imala leglo, dok je muzjak star 4god, proveren Smile parili se, imaju jaja, nadam da ce biti nesto.. Samo imam problem, vec dva puta stavljam piljevinu i zenka izbaci svu piljevinu napolje i tako bez piljevine snela jaja i sad se jaja kotrljaju po dnu Smile
Ikkacle
Ikkacle

Broj poruka : 18
Reputation : 0
Datum upisa : 16.04.2014
Godina : 38
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 Empty Re: Crvena rozela (Platycercus Eximius)

Počalji  nik Pet 18 Apr 2014, 08:38

Mislim da je najbolje udubljeno dno, kako se jaja ne bi kretala po kucici, ako ti vec zenka izbacuje piljevinu.
Kod mene zenka napravi rupu u piljevini i tu snese jaja tako da nema pomeranja
nik
nik

Broj poruka : 107
Reputation : 10
Datum upisa : 28.03.2014
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 Empty Re: Crvena rozela (Platycercus Eximius)

Počalji  Sekereš Stevan Pet 18 Apr 2014, 12:42

može i da se namesti udubljenje,a može i da se stavi piljevina,samo piljevinu treba malo nakvasiti i dobro je nabiti ,i tada ženka sama namesti udubljenje bar sam ja tako do sada radio,a voleo bi da još neko sa foruma da neko svoje iskustvo
Sekereš Stevan
Sekereš Stevan

Broj poruka : 572
Reputation : 36
Datum upisa : 13.09.2011
Godina : 42
Lokacija : Titel-VOJVODINA 063/1077-197

Nazad na vrh Ići dole

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 Empty Re: Crvena rozela (Platycercus Eximius)

Počalji  jomabo Pet 18 Apr 2014, 19:32

imred ::
zeksin ::Želim da vas pitam za savet:  imam par rozela koje prvi put imaju jaja (ženka je mlada od prošle godine a mužjak ima 4 god) inače danas je 21 dan kako ženka sedi a nema ništa,zanima me koliko čekati pre nego što im budem dirao jaja. Kontam da ostavim još nedelju dana pošto imaju 7 jaja al početnik sam pa mi treba pomoć (ženka je lepo sedela,jako malo izlazila samo da jede i obavi nuždu)...

Kolega uzmi jaja i lampiraj,ako su providna (nema ni krvave paukove mreze) slobodno baci,nosice one jos jednu turu verovatno.Ja obicno lampiran 15 dan i onda mi sve bude jasno.
Ja sam imala neispilena jaja kod tigrica i rozenkolisa. Kad prodje svaki rok da se izlegu, sklonim ih i polomim. Negde je bilo pilica u zametku, negde skroz prazne ljuske, ali to mi je jasno. E ali gde supuna jaja sa zumanjcima, ali se nije videla nikakva krvava paukova mreza spolja ni zrnce znaka da je oplogjeno, dali je to jaje oplogjeno ili nije? Izgleda kao sveze kokosino jaje, ono sto ga stavimo za przenje kao jaje na oko. Unutra nije ni tecnost zelenkasta kao kod nekih jaja. Zato vas molim da mi vi iskusni odgejivaci razresite tu dilemu. Sta su muckovi?
jomabo
jomabo

Broj poruka : 88
Reputation : 1
Datum upisa : 12.06.2013
Lokacija : Skopje

Nazad na vrh Ići dole

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 Empty Re: Crvena rozela (Platycercus Eximius)

Počalji  Ikkacle Sub 19 Apr 2014, 16:42

znaci moze i sa udubljenjem i bez njega..Cuo da u gnezdu koje nema udubljenja zenka krilima skupi jaja i da lezi i da nema problema..hvala na savetima..pozdrav
Ikkacle
Ikkacle

Broj poruka : 18
Reputation : 0
Datum upisa : 16.04.2014
Godina : 38
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 Empty Re: Crvena rozela (Platycercus Eximius)

Počalji  Aleksarilak Ned 11 Feb 2018, 14:34

Zdravo prijatelji,da li hoce da se pare rozele razlicite vrste npr. Stenlijeva i Penant rozela?

Aleksarilak

Broj poruka : 2
Reputation : 0
Datum upisa : 11.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Crvena rozela (Platycercus Eximius) - Page 3 Empty Re: Crvena rozela (Platycercus Eximius)

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu