Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rucno hranjenje papagaja

+16
jurić daniel
Sasa90
pufnica
imred
majkic1980
zarkotekica
zorica
Luna034
Nidzo
marijana
zako
noname
sunajko
Djuric
Josić
dijana
20 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

rucno hranjenje papagaja - Page 4 Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  imred Čet 22 Jan 2015, 21:11

gogidj ::Sad sam bio na njihovom sajtu imaju svega...
moram ih kontaktirati i vidjet dal salju za BiH..

U Martu idem u BH,mogu doneti,Sa,Mo

imred

Broj poruka : 514
Reputation : 30
Datum upisa : 06.12.2012
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja - Page 4 Empty Hvala Imred, ali jos pitanja imam

Počalji  jomabo Sub 24 Jan 2015, 13:20

Koju hranu za rucno hranenje preporucujete od sledece tri:, king, kaytee ili cede, koja je bolja u smislu pripremanja, ne zgrudva se brzo...zatim me zanima koju kolicinu treba da zamesam za recimo jednog malog 2 nedelje staro srednje vrste papagaja, za jedan obrok ( pa ja to pomnozim puta broja ptice koje hocu da hranim odjednom), koja je kolicina u spricu dovojna jednom malcu za jedan obrok, recimo pun jedan spric od 5 ml za jednog, ili...?
I najvise me plasi ono prilazenje sa desne strane kljuna da bi hrana otisla u levu stranu, da se pile ne bi ugusilo, jer nemam onaj dodatak cevcice za spric koji ide prepostavljam direktno u voljku. Dali sam u pravu za desnu stranu prema levu u kljun? Ili je obratno?
jomabo
jomabo

Broj poruka : 88
Reputation : 1
Datum upisa : 12.06.2013
Lokacija : Skopje

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja - Page 4 Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  gogidj Sub 24 Jan 2015, 20:36

imred ::
gogidj ::Sad sam bio na njihovom sajtu imaju svega...
moram ih kontaktirati i vidjet dal salju za BiH..

U Martu idem u BH,mogu doneti,Sa,Mo

Cucemo se jos, jer prolazis kroz Doboj a to je oko 25 km od mene...
gogidj
gogidj

Broj poruka : 14
Reputation : 0
Datum upisa : 02.01.2015
Lokacija : Teslic RS

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja - Page 4 Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  imred Ned 08 Feb 2015, 22:28

gogidj ::
imred ::
gogidj ::Sad sam bio na njihovom sajtu imaju svega...
moram ih kontaktirati i vidjet dal salju za BiH..

U Martu idem u BH,mogu doneti,Sa,Mo

Cucemo se jos, jer prolazis kroz Doboj a to je oko 25 km od mene...


Nije problem da ti ostavim sto blize ,mozda i do kuce ,cujemo se

imred

Broj poruka : 514
Reputation : 30
Datum upisa : 06.12.2012
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja - Page 4 Empty rucno hranjenje

Počalji  nik Ned 09 Avg 2015, 19:40

Interesuje me da li je moguce rucno hraniti pile rozenkolisa starosti 30 dana.Znam da zvuci smesno ali roditelji su ga odbacili i povremeno ga tuku tako da nije sasvim operjalo i krece se samo po dnu volijere. Za hranu bih se snasao jedino ne znam da li ce prihvatiti spric jer ne sumnjam da ce otpora biti. Hvala. Hitno potreban odgovor iskucnih odgajivaca i onih koji rucno hrane. Question
nik
nik

Broj poruka : 107
Reputation : 10
Datum upisa : 28.03.2014
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja - Page 4 Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  jomabo Ned 09 Avg 2015, 23:04

nik ::Interesuje me da li je moguce rucno hraniti pile rozenkolisa starosti 30 dana.Znam da zvuci smesno ali roditelji su ga odbacili i povremeno ga tuku tako da nije sasvim operjalo i krece se samo po dnu volijere. Za hranu bih se snasao jedino ne znam da li ce prihvatiti spric jer ne sumnjam da ce otpora biti. Hvala. Hitno potreban odgovor iskucnih odgajivaca i onih koji rucno hrane. Question
Nik, imala sam sličan slučaj, rozenkolis, mali 25 dana, dva puta sam ga našla na dnu letilice. Prvi put sam ga vratila u gnezdo među svojim jer on je bio najmanji od 4 pileta. Drugag dana sam ga našla opet dole, sa krvavom glavom, sav u ranama, pred da ga ubiju ostali iz jata, ja ga uzela na ručno hranenje kući. Nije bilo puno otpora, samo prvi put dok oseti špric. Nemaš šta da izgubiš. Ja nisam ni imala hranu za ručno hranenje ,pa sam ga dohranila sa kuvanim jajetom i biskvite. Pazi na gustinu i pazi na osnovna pravila, temperaturu smese, bacaš višak i uvek iznova praviš svežo, čistoća šprica, prazna voljkica pre sledećeg jela...sa srećom. Inače ja računam da su mali samostalni tek posle 50-60 dana. Znači, mali je još da ga pustiš samog ako ga roditelji napustaju i tuku da bi se opet iznova parili...
jomabo
jomabo

Broj poruka : 88
Reputation : 1
Datum upisa : 12.06.2013
Lokacija : Skopje

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja - Page 4 Empty rucno hranjenje

Počalji  nik Pon 10 Avg 2015, 14:14

E hvala ti malo si me ohrabrila. Nikad nisam rucno hranio mada znam dosta. Inace kod mene izlecu sa oko 40 dana ako dobro hrane mada ce ovom piletu trebati jos oko 20 dana da poleti. Hvala ti jos jednom, danas cu probati pa javljam rezultate.
nik
nik

Broj poruka : 107
Reputation : 10
Datum upisa : 28.03.2014
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja - Page 4 Empty rucno hranjenje

Počalji  nik Pon 10 Avg 2015, 17:30

Nahranio sam ga. Bilo je malo borbe, e jedino me zanima da li da ga izvadim iz volijere ili da ostane sa roditeljima jer ga i dalje hrane ali po malo gotovo neznatno i time ga samo drze u zivotu a od njihove hrane slabo napreduje..
nik
nik

Broj poruka : 107
Reputation : 10
Datum upisa : 28.03.2014
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

rucno hranjenje papagaja - Page 4 Empty Re: rucno hranjenje papagaja

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu