Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savet pri nabavci papagaja

+6
Sekereš Stevan
Aleksandra.R
Josić
korki.
Mario M.
sunajko
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Sekereš Stevan Čet 06 Dec 2012, 22:55

Berza u Novom Sadu se održava na sajmu
Sekereš Stevan
Sekereš Stevan

Broj poruka : 572
Reputation : 36
Datum upisa : 13.09.2011
Godina : 42
Lokacija : Titel-VOJVODINA 063/1077-197

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Josić Čet 06 Dec 2012, 23:14

Aleksandra.R ::Јошићу (јел' Јошић? :-) ),

Мислиш да, ако узмем млад пар, да ће се припитомити, слетати ми на руку, мазити се? Ако је тако, моја трилема је решена! cheers
Где могу више да се информишем о берзи у Новом Саду? Пошто не познајем град....

Хвала ти заиста много на саветима! Много значе Very Happy
Da je Јошић tako bi i pisalo,vec je Josić.Berza se odrzava na Novosadskom sajmistu.Nikako se ne moze promasiti.Kazem ti da sve zavisi koliko ces im vremena pruziti.Ja sam davno imao 3 para tigrica i kad im stavljam hranu svi slete na ruku,njihovi mladi su isto bili pitomi.
Da je Јошић tako bi i pisalo,vec je Josić.Berze se uvek odrzavaju na Novosadskom sajmistu,nikako ga ne mozes promasiti.Kazem ti sve zavisi koliko vremena imas.Ja sam davo imao 3 para tigrica gde su svi bili pitomi,kad stavljam hranu slete na ruku,jedu iz nje...
Josić
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Reputation : 25
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 30
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Aleksandra.R Čet 06 Dec 2012, 23:41

Извини за превид презимена. Нисам видела да слово ц на крају презимена има квачицу, па ми се учинила "ћелава" латиница :-) Извини још једном.

Знам где је новосадски сајам. Потрудићу се да дођем. Ако бих долазила, то би било због врапчастих папагаја, јер њих нема много. Тигрице бих могла да купим и код неког одгајивача који ми је ближи. Ове две врсте ми се уједно и највише допадају.

Времена имам дневно око 3 сата (суботом и недељом дуже), односно, толико времена проводим код куће. Ако мислиш да је то њима мало, слободно ми реци. Ако захтевају више времена, онда нема смисла да их купујем, јер нећу моћи да им пружим потребно време и пажњу, иако бих волела да је ситуација другачија. Не желим да испаштају.



Aleksandra.R
Aleksandra.R

Broj poruka : 58
Reputation : 2
Datum upisa : 24.11.2012
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  ranjang Čet 06 Dec 2012, 23:43

http://tinyurl.com/cs6ef7b
Evo link puta od zeleznicke/autobuske stanice pa do Sajma ako ne znas grad mozda pomogne. Relativno je blizu, 15ak minuta hoda, mada ako mislis da dolazis i zanimaju te gradski autobusi ili slicno mogu i to da napisem nije frka, vise sam domaci u NS nego u Somboru...Very Happy

Jedino ne znam sa koje strane se ulazi u dvoriste Sajma, gde se berza i odrzava, pa ce nadam se iskusnije kolege priskociti u pomoc i eto jedan info me jos interesuje, od koliko sati je to 5-6? Smile
ranjang
ranjang

Broj poruka : 116
Reputation : 5
Datum upisa : 15.11.2012
Godina : 35
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Josić Čet 06 Dec 2012, 23:45

Aleksandra.R ::Извини за превид презимена. Нисам видела да слово ц на крају презимена има квачицу, па ми се учинила "ћелава" латиница :-) Извини још једном.

Знам где је новосадски сајам. Потрудићу се да дођем. Ако бих долазила, то би било због врапчастих папагаја, јер њих нема много. Тигрице бих могла да купим и код неког одгајивача који ми је ближи. Ове две врсте ми се уједно и највише допадају.

Времена имам дневно око 3 сата (суботом и недељом дуже), односно, толико времена проводим код куће. Ако мислиш да је то њима мало, слободно ми реци. Ако захтевају више времена, онда нема смисла да их купујем, јер нећу моћи да им пружим потребно време и пажњу, иако бих волела да је ситуација другачија. Не желим да испаштају.



Ja sam promenio da ljudi ne mesaju,bez frke Laughing .Ja bi ti onda preporucio da uzmes par mladih i polako radis sa njima i videces napredak
Josić
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Reputation : 25
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 30
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Josić Čet 06 Dec 2012, 23:50

Nisam napomenuo da sto se tice vrapcastih i tigrica,moj savet su ti tigrice.Za njih 100 % znam da se super pripitome a za vrapcaste jos nisam cuo da neko ima kao ljubimca.Oni su dosta skuplji od tigrica tako da te ne bi iznenadila cena Very Happy .
Josić
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Reputation : 25
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 30
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Aleksandra.R Pet 07 Dec 2012, 00:11

ranjang, много ти хвала!!! Баш си ме одушевио! Very Happy


Јосићу, знаћу и убудуће ти нећу погрешити презиме Smile Обећавам! Smile

Одгајивач врапчастих је из Сомбора (или Суботице?), заборавих, и рекао ми је да је цена 25 евра за једну птицу. У том случају бих могла да приуштим само једну, па после, на пролеће, да купим и другу. Ја сам за врапчасте (а неко их зове и врапцоликим) сазнала преко интернета, и гледајући неке снимке потпуно су ме освојили. Сви су као пилићи били узети на припитомљавање и неодољиви су. Њихово оглашавање је пријатно, не креште, и веома су умиљате и разигране и могу лепо да причају (иако ми то није пресудан чинилац за одлуку). Њихова цена је заиста много виша у односу на тигрице... Crying or Very sad

Када сам одлучила да ћу купити птицу, одлучила сам да то буде од одгајивача и то је сигурно најбоља одлука. Али, кад год видим у оближњој продавници кућних љубимаца да 8-10 тигрица живе у кавезу 40х30х40, у прљавштини, на 4 пречкице, пожелим макар једног да спасем из тог ужаса.

Обојици од срца хвала на љубазности и помоћи. Иако постоји више форума, овај је свакако у самом врху.

Aleksandra.R
Aleksandra.R

Broj poruka : 58
Reputation : 2
Datum upisa : 24.11.2012
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  ranjang Pet 07 Dec 2012, 00:44

Embarassed Ma nema na cemu, nije frka, tu smo da se pomazemo Smile iako sam i ja sto se ptica tice jos zelen, ali ovde su sjajne kolege tako da nema sta da brinem Very Happy
ranjang
ranjang

Broj poruka : 116
Reputation : 5
Datum upisa : 15.11.2012
Godina : 35
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Admin Pet 07 Dec 2012, 13:24

Evo i par reci od mene sto se tice vrapcastih, u pravu si da su tihe i jako lepe ptice, ja sam imao jedan par ali ne dugo, ni nemas osecaj da su u kuci Very Happy kad cvrkucu to je sve tiho i necujno pored mojih rozenkolisa Very Happy Sto se cene tice, skuplji su, ja sam svoje platio pre 2 godine 20e zeleni i 30e plavi i odusevili su me, od sledece godine mozda nabavim ponovo par Smile na forumu imas tekst o forpus passerinus, ne nesto velik, ali mozes da saznas nesto o njima, pogledaj OVDE, a uskoro cu napisati i clanak o forpus coelestis koje sam ja imao Smile

Admin
Admin

Broj poruka : 1072
Reputation : 72
Datum upisa : 24.07.2008

https://parrotworld.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  korki. Pet 07 Dec 2012, 15:48

Ma ja bih uzeo par tigrica... Ja imam par i muzijak je negde iz marta (otprilike) a zenka je valjda iz jula. Isti slučaj kao kod Josića, čim vide da nosim hranu odmah dolaze na ruku, kasnije sam im počeo prvo davati da se najedu iz ruke i onda im ostavim posudu sa hranom za kasnije. Sad kad lete, samo dignem ruku i sleću.
korki.
korki.

Broj poruka : 21
Reputation : 0
Datum upisa : 25.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Erdevik/Šid

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  ranjang Pet 07 Dec 2012, 16:48

Nadam se da mi necete zameriti ako odem offtopic, no kad smo vec kod price oko tigrica. Da li je stvarno razumljivo da one gotive sto bi se reklo i strance? Drugar mi ima muzjaka tigrice, uglavnom je ceo dan pusten u kuci, od prvog dana kad sam ga video ptica mi je sletala na glavu, ruku, glockala me i mazila se...iskreno sam prijatno bio iznenadjen, ocekivao sam neku odbojnost ka strancima Smile

a ptica je bukvalno kao clan porodice, ima svoju posudicu na stolu za hranu, vodu, vreba iz ugla dnevne sobe sve i onda dolazi da se mazi, prosto fantasticna Very Happy
ranjang
ranjang

Broj poruka : 116
Reputation : 5
Datum upisa : 15.11.2012
Godina : 35
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Josić Pet 07 Dec 2012, 18:33

Hoce,moja tetka je davno imala par tigrica i kad se okupimo za slavu,bozic...svi su se otimali da ih uzmu Very Happy ,bile su jako pitome i kao sto kazes dolazile su kod svih a narocito kod onih koji nesto jedu cheers .
Josić
Josić
Moderator
Moderator

Broj poruka : 596
Reputation : 25
Datum upisa : 07.01.2010
Godina : 30
Lokacija : Sombor

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Admin Pet 07 Dec 2012, 23:09

I moj brat ima isto pitomu tigricu i prvi put kad sam dosao kod njih bilo je dovoljno da samo pruzim prst i on bi odma sleteo na njega, jedino nije voleo da mu se rep dira Laughing cim bi mu neko rep dirao i to nekoliko puta, naljutio bi se na njega i vise mu nebi prilazio Very Happy

Admin
Admin

Broj poruka : 1072
Reputation : 72
Datum upisa : 24.07.2008

https://parrotworld.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Aleksandra.R Sub 08 Dec 2012, 17:50

Одгајивач ми је врапчасте папагаје ценио 25 евра. Рекао ми је човек да је једној птици отпале 2 канџице и да јој више неће расти. То нисам знала? Да птици не расту нови канџе? Толико су ми неодољиви, да се ломим (и даље...) Да ли је касно да припитомим птицу која је од пролетос?

Од мог доласка у Нови Сад нема, нажалост, ништа. Crying or Very sad Тако да ми остаје или да купим врапчастог од пролетос или да купим тигрицу негде у Београду и околини...

Знам да је незахвално овако питати јавно, али где у Београду или близини постоји добар одгајивач тигрица?

Ова дилема ме убија! confused
Aleksandra.R
Aleksandra.R

Broj poruka : 58
Reputation : 2
Datum upisa : 24.11.2012
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  zako Sub 08 Dec 2012, 20:46

Sačekaj berzu u Somboru koja je 27.01. i tamo ćeš imati puno veći izbor i vrpčastih i tigrica.


Poslednji izmenio zako dana Pet 14 Dec 2012, 11:24, izmenjeno ukupno 1 puta
zako
zako

Broj poruka : 403
Reputation : 32
Datum upisa : 22.06.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek, RH 061/601-2467

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Ikac Pet 14 Dec 2012, 10:16

jao ranjang Embarassed


Ikac

Broj poruka : 290
Reputation : 3
Datum upisa : 27.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet pri nabavci papagaja - Page 2 Empty Re: Savet pri nabavci papagaja

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu