Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati

Join the forum, it's quick and easy

Parrot World
Dobro dosli na nas forum namenjen svim ljubiteljima pernatih zivotinja. Razmenite iskustva, pitajte i druzite se sa nama Smile Da bi videli kompletan sadrzaj foruma, morate se registrovati
Parrot World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podivljao Mali Aleksandar

2 posters

Ići dole

Podivljao Mali Aleksandar Empty Podivljao Mali Aleksandar

Počalji  Rade. Ned 27 Jul 2014, 15:41

Pozz svima, stari clan sam mozda ste me zaboravili jer godinu dana nisam bio na forumu. Smile
E ovako, kuci nisam bio jedno 9 meseci, ali posto nisam mogao sa sobom da ponesem i ptice morao sam da ih ostavim. Problem je sto su svi podivljali, nimfe koje sam rucno odhranio, tigrica koja je toliko bila privezana za mene pa cak i zenka malog aleksandra (za kojeg sam bio ubedjen da je muzjak ali vec ima 4 godine i nema roze prsten oko vrata, mada to nema veze sad).
Mada najveci problem predstavlja Mali Aleksandar koji pre mog odlaska je bio veoma pitom i slusao moje naredbe npr. da ode u kavez i jos neke osnovne stvari... a sad kad sam se vratio pricali su mi da kad su ga pustali da je napadao moju majku, leti pravo u lice coveku itd.... Interesuje me vase misljenje, da li da rezem krila Aleksandru i pocnem izpocetka sa pripitomljavanjem? To planiram da uradim i ako mozete mi reci koje su posledice rezanje krilca...

Rade.

Broj poruka : 45
Reputation : 0
Datum upisa : 16.03.2012
Godina : 26
Lokacija : Dimitrovgrad

Nazad na vrh Ići dole

Podivljao Mali Aleksandar Empty Re: Podivljao Mali Aleksandar

Počalji  mavre Pon 28 Jul 2014, 21:26

Posljedica kod rezanja krila i nema ja to prakticiram s kakaduom već dugo. Što se tiče podivljalosti kod njih pošto sam svojevremeno bio navigao tj plovio mogu ti iz prve ruke reć. Sad ti treba puno strpljenja ali će sve se vratiti naime papige su ostavljene osobi ili osobama koje praktično nisu ni poznavali te su možda i nehotice bile i pogrđene ponekad što ti nisi radio. Trebat će ti ovisno o papigi 2 3 mjeseca za ponovno povjerenje ,a onda još pokoji da se vrate na staro.
Pružaj im sad više pažnje i vidjet ćeš da će se stvar popraviti ,a to što lete na lice netko ih je gadno grdio pa se svete,vjerojatno znaš da su papige velika zlopamtila kako koja vrsta ali i jedinka. Strpljenja i pažnje kažem ti iz prve ruke jer sam slične stvari i ja godinama prolazio sad sam srećom doma pa problema nema! Lijep pozdrav i nadam se da sam pomogao!

mavre

Broj poruka : 45
Reputation : 13
Datum upisa : 03.08.2013
Godina : 56
Lokacija : Rijeka hr

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu